Brian Kelly z CNBC mówi, że wierzy, iż Bitcoin jest gotów ponownie zaskoczyć przeciwników i rozpocząć paraboliczny bieg byków.

W nowym wywiadzie na temat Fast Money, Kelly wskazuje na niedawne obcięcie o połowę stopy nowej podaży Bitcoin’a wchodzącego na rynek, jako główny powód, dla którego BTC ma osiągnąć lepsze wyniki niż złoto w chwiejnej światowej gospodarce.

“Dla mnie, to będzie Bitcoin. Można powiedzieć, że jestem stronniczy, bo prowadzę fundusz kryptoński, ale to nie to. Handluję też makro, co oznacza, że mam cały szereg różnych rzeczy, w które mogę inwestować: waluty, akcje, obligacje, metale szlachetne. A kiedy patrzę na metale szlachetne kontra Bitcoin Billionaire, Bitcoin ma lepsze podstawy. A z podstawami, mówię o stosunku akcji do przepływu. W tym momencie jest lepszy niż złoto, bo mieliśmy połowę, a kiedy patrzę na cykle Bitcoinów, rynki byków mają tendencję do skupiania się wokół połowy.”

Kelly mówi, że Bitcoin jest na dobrej drodze do powrotu do rekordowego poziomu 20.000 dolarów w ciągu sześciu miesięcy, z 50.000 dolarów w przyszłym roku.

W tym samym czasie wątpi, że złoto podwoi swoją wartość.

“Więc jesteśmy na dobrej drodze do obniżenia wartości złota o połowę w 2016 roku, a to oznacza, że w drugim kwartale 2021 roku cena Bitcoina wyniesie 50.000 dolarów. Więc to jest taki długoterminowy cel. A w krótszej perspektywie, 10,500 dolarów to naprawdę duża liczba. Wychodzimy poza dwuletni przedział. Nie zdziwiłoby mnie to, to jest po prostu czysty handel 101, gdy już wyjdziesz poza zakres, [aktywo] idzie do wcześniejszych wzlotów. To jest 20,000 dolarów. Dla mnie, to chyba trzy do sześciu miesięcy. Więc Bitcoin wygląda na to, że może być dwa do pięciu razy wyższy.”

Kelly powiedział, że jego prognoza pasuje do wcześniejszych cen Bitcoina.

“To, co wiemy o Bitcoinie, to fakt, że jest on niezwykle niestabilny. Jest wysoce spekulatywny, a gdy idzie na tych spekulacjach, idzie o wiele dalej niż ludzie oczekują. Więc nie sądzę, żeby mówienie o 20 tysiącach dolarów było tak oburzające, kiedy już tam jest. Możecie mnie wypytywać o te 50 000 dolarów, ale to za rok”.